Ciekawe miejsca

Apartamenty Browar Poznań Old Town zapraszają do ciekawych miejsc w Poznaniu

OSTRÓW TUMSKI I BAZYLIKA PIOTRA I PAWŁA

 

Początkowe miejsce osady Poznań gdzie prawdopodobnie miał miejsce Chrzest Polski, jest to Najstarsza Polska Katedra (od 968 roku). To miejsce w Poznaniu jest uznawane za najważniejszy zabytek, z uwagi na malownicze tereny, piękną architekturę i bogatą historię. Dodatkowo, w jego bliskim sąsiedztwie znajduje się most łączący Ostrów z historyczną dzielnicą Śródka oraz Centrum ICHOT.

BRAMA POZNANIA ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego)

 

Usytuowana tuż obok Ostrowa Tumskiego i połączona z nim mostem nad rzeką Cybiną, Brama Poznania stanowi bramę wejściową do eksploracji Ostrowa. Wewnątrz budynku znajduje się przestronne centrum prezentujące historię Ostrowa Tumskiego, oferujące interaktywne wystawy, natomiast na szczycie budowli mieści się taras widokowy. Architektura samej budowli jest często doceniana i nagradzana.

GALERIA STARY BROWAR

 

Stary Browar, to urocze miejsce, które nie tylko stanowi jedno z najpiękniejszych centrów handlowych na świecie, lecz również jest wielokrotnie nagradzaną galerią sztuki. Wkomponowane w jego przestrzeń różnorodne restauracje i kluby muzyczne przyciągają zarówno miłośników zakupów, jak i tych, którzy szukają towarzyskiego i kulturalnego wrażenia.

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie to największy ośrodek targowy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Corocznie organizowane są tu liczne wydarzenia targowe i kulturalne, przyciągając ponad 850 000 uczestników. Wśród najważniejszych należy wymienić Poznań Game Arena, Budma, Pyrkon, Gardenia, Meble Polska, Polagra i Poznań Motor Show.

STARY RYNEK POZNAŃ

 

Stary Rynek, jeden z największych rynków w Europie, pełniący rolę centrum Poznania od ponad siedmiuset pięćdziesięciu lat. To miejsce obfituje w liczne restauracje, a także ratusz z znanymi Koziołkami, które co dnia o godzinie dwunastej rywalizują rogiem w widowiskowy sposób. Rynek to także miejsce wielu atrakcji historycznych i kulturalnych oraz miejscem organizacji wielu imprez i jarmarków.

CENTRUM HANDLOWE AVENIDA POZNAŃ

 

Centrum Handlowe Avenida (dawniej Poznań City Center) jest kompleksem usytuowanym obok Międzynarodowych Targów Poznańskich, w którym znajdują się dworzec kolejowy PKP oraz dworzec autobusowy.

CENTRUM HANDLOWE POSNANIA POZNAŃ

 

Most Świętej Jadwigi prowadzi do największego centrum handlowego w Wielkopolsce, oferującego 220 sklepów, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów o powierzchniach różnej wielkości.

JEZIORO MALTAŃSKIE

 

Malta, sztuczny zbiornik wodny blisko centrum miasta, który ma około 2,2 km długości i oferuje 5,6 km spacerowej trasy wokół niego. To miejsce jest często gospodarzem różnych wydarzeń sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie, Wioślarstwie, Kajak-Polo, zawody Smoczych Łodzi i triathlonowe. Oprócz tego w okolicy Malty znajdują się atrakcje takie jak Malta Ski (sztuczny stok narciarski), Nowe Zoo oraz Termy Maltańskie.

STADION MIEJSKI W POZNANIU

 

Stadion Poznań to główna arena sportowa Poznania i siedziba klubu Lech Poznań. W 2012 roku na tym stadionie odbywały się mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

FARA POZNAŃSKA

 

Bazylika kolegiacka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa to barokowy kościół farny i kolegiacki, znajdujący się przy Starym Rynku. Jest to jeden z najpiękniejszych kościołów w Poznaniu i zasługuje na wizytę.

TERMY MALTAŃSKIE POZNAŃ

 

Termy Maltańskie, największy kompleks sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości w Europie, usytuowane nad Jeziorem Maltańskim. Oferują baseny rekreacyjne, sportowe i strefę saun, a także liczne atrakcje dla młodszych i starszych odwiedzających.

ZOO POZNAŃ

 

Poznańskie Zoo to drugi największy ogród zoologiczny w Polsce. To wspaniałe miejsce na długie spacery i obserwację różnorodnych zwierząt na otwartych wybiegach.

PARK CYTADELA POZNAŃ

 

Park Cytadela to największy park w Poznaniu o powierzchni około 100 ha, uznany przez Prezydenta RP jako pomnik historii. Mieści wiele pomników, instalacji artystycznych oraz obiektów historycznych, takich jak Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań.

PALMIARNIA POZNAŃSKA

 

Palmiarnia Poznańska, to największa palmiarnia w Polsce i jedna z największych w Europie, prezentująca około 1100 gatunków roślin, akwaria z rybami, klatki z ptakami i przestrzeń z wolno biegającymi kurami.

PARK SOŁACKI POZNAŃ

 

Park Sołacki, malowniczy park położony w dzielnicy Sołacz, znany z urokliwych stawów i pięknych ścieżek spacerowych.

TOR POZNAŃ

 

Tor Poznań, wyścigowy tor samochodowy i motocyklowy, jest jednym z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Główna nitka toru ma długość 4038 m, a tor kartingowy to 1480 m.

BULWARY WARTY POZNAŃ

 

Bulwary wzdłuż Warty to zielone tereny nad rzeką, na które tłumnie przybywają mieszkańcy Poznania w ładne dni, aby grillować i cieszyć się miłą atmosferą nad brzegiem rzeki.

ŁĘGI DĘBIŃSKIE POZNAŃ

 

Tereny rekreacyjne w okolicy Hotelu Włoskiego to miejsce, które obejmuje Park Jana Pawła II, lodowisko Chwiałka, pływalnię, kino oraz inne ciekawe obiekty kulturalne i rekreacyjne, znajdujące się zaraz obok siebie.

Call Now ButtonZadzwoń do nas